subskrypcja: Wpisy | Komentarze

Ludzie listy piszą?

1 komentarz

„Ludzie listy piszą” – śpiewał kiedyś jeden taki Pan „Skald”.

Ale to było jeszcze w czasach, gdy ludzie czytali książki, pisali piórem i w najgorszych  snach nie przypuszczali, że wataha ludzików  ubogich  duchem, intelektem i  sumieniem będzie formować nie zastęp Wandali, Hunów czy też innych barabarzyńców, ale słynną „Ekipę z Warszawy”.

Obejrzałam ostatnio kwadrans tego tam … hm, fenomenu i przypomniało mi się przeczytane gdzieś u  Mrożka: „Tryumf pornografii: dupa podnosi głowę”

 wykaligrafowany-list

Pamiętacie jak w „Dniu Świra” bohater wyjmuje ze skrzynki stertę papierów i mówi „pisze do mnie Pizza Hut, Rossman,…” Ja też  tak mam za każdym razem, więc gdy z rzadka dotrze do mnie jakiś list z prawdziwego zdarzenia, to tak jakbym znalazła bilet lotniczy do Barcelony. Całe szczęście, że jeszcze żyją tacy, którym chce się  skreślić parę słów na pocztówce z wakacji albo życzenia świąteczne na tradycyjnej kartce. Piszę z tym większym podziwem, że mnie  się w tym roku udało napisać zaledwie parę listów (a wszystkie za granicę). Mam niestety też niemiłe doświadczenie, że moje listy przepadają gdzieś na poczcie i tylko nie wiem czy podkradane bywają  z powodu znaczków czy mojej kaligrafii. A może jeszcze inaczej – rozsierdzony listonosz widząc moje esy-floresy na kopercie gdera „pokręciło ją, niech se maile pisze zamiast listów” i  wyrzuca moje przesyłki do kosza.

Przeszło mi przez głowę, żeby wszystkim moim subskrybentom wysłać  na święta życzenia w papierowej formie, ale po pierwsze, nie śmiałabym Was prosić o adresy domowe, po drugie nie dalibyście mi ich, po trzecie jak wydolić na tyle znaczków (?), po czwarte i tak wolelibyście dostać bon na 50 zł z Empiku niż moje papiery (ja też!).

Nie mamy niestety wyjścia. Musimy więc pogodzić się z tym, że póki co …pisać do nas znów będą Telepizza, Telewizje Kablowe, Rossmann i inni równie fascynujący epistolografowie.

  1. pan_Kracy says:

    To z Mrożka to celne skojarzenie. Szczególnie to cenię u Pani. I jeszcze ta piękna kaligrafia. Chętnie dostałbym taki liścik, faktycznie w dzisiejszym świecie to unikat.