subskrypcja: Wpisy | Komentarze

Ułańska i kaligraficzna fantazja

Komentowanie nie jest możliwe

LincolnRiplays-kaligraf

caligraphy-kaligraf

obamaRipleys-kaligraf

Bardzo mi przykro, ale to nie są moje dzieła kaligrafii. Nigdy nie wpadłabym na to, żeby tak malować literkami. Oprócz znakomitego warsztatu, kryje się tu chyba też znajomość jakichś optycznych sztuczek i trików. No i trzeba bardzo kochać Obamę, żeby napaćkać  mu taki portret (ale to nie Obamowa robiła).

Oba te niebanalne dziełka można zobaczyć w muzeum „Ripiley’s Believe it or not!” przy Piccadilly Circus w Londynie. Niezwykle śmieszne (zwłaszcza dla dzieci) miejsce, gdzie zgromadzono kolekcję najdziwniejszych wytworów ludzkich, a nawet woskowe figury różnych rekordzistów, sławnych za sprawą swego nietypowego wyglądu. Pewnie już tam byliście, spora część z Was mieszka niedaleko, a jeszcze więcej mogłoby dojechać tam w parę godzin.

Nasza pani Prezydentowa może sobie mówić, że praca zagranicą to nie żaden dramat, ale może dlatego, że niewiele wie o losie emigranta. Poza tym  codzienność widziana z okien pałacu na pewno prezentuje się bardziej optymistycznie…. No a miałam nie agitować! Przed chwilą wrzuciłam nawet do kosza poprzednią agitkę (była jednak w złym guście).

Jeśli jednak wygra Pan,

który opatrzył się metką „Prezydenta naszej wolności”,

podczas gdy Robertowi Fryczowi -twórcy memów na internetową  stronę „AntyKomor”- po odsiedzeniu w areszcie zasądzono niemały wyrok: jednego  roku i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat-

to ja dziękuję za taką obietnicę wolności!! 

Mafiozi, aferzyści są na wolności a jakiś dowcipniś za kratami. I gdzie ta Polska racjonalna??

Gdyby Kaczyńscy kogoś przymknęli za żarty z ich wzrostu, to Polska zatrzęsłaby się w posadach, a media głównego nurtu wzywałyby do zamachu stanu i nieposłuszeństwa obywatelskiego. Naprawdę jeśli dojdzie do reelekcji, to ja wykaligrafuję przepiękne podania o azyl do wszystkich, ciepłych i ciekawych krajów. Papua Nowa Gwinea – na przykład. Brzmi pięknie a sądząc po obrazkach z sieci interesują nas podobnie archaiczne zajęcia. Oni nauczą moich chłopaków strzelać z łuku do zwierzyny, ja ich -pisać gęsim piórem i to po polsku. Proszę się nie śmiać, ja  jestem z narodu o ułańskiej fantazji.

Nawet gdyby  35 procent obywateli  ruszyło na emigrację, to pani Prezydentowa uspokoi, że to nie żaden dramat, bo zrobiło się przestronniej.

Comments are closed.